Moje knowledge base, pro Vás i pro mne. Také spousta blbin okolo.

Jak smazat službu ve Windows 7/Vista/XP

21.03.2011 16:38

Už jste narazili na situaci, kdy i přes odinstalování softwaru se Windows pokouší načíst službu při každém spuštění počítače? Zde je návod, jak odstranit zbylých nebo nechtěných služeb nebo ovladačů z vašeho systému.

 

Metoda 1: Použití příkazu Sc.exe

SC příkaz-line nástroj pro Windows XP / Vista, který může vytvářet, upravovat či mazat služby. Chcete-li odstranit službu, použijte následující příkaz-line syntaxe z řádku okna Command:

SC DELETE <service_name>

Kde <service_name> tag představuje krátký název služby, ne jeho zobrazované jméno. Například, krátký název pro služby Automatické aktualizace je wuauserv, ale jeho jméno je Automatické aktualizace . Chcete-li zjistit krátký název služby, můžete využít služeb konzoly MMC. Pro více informací viz článek Jak najít krátký název služby .

Upozornění: Pokud používáte Windows Vista, musíte si otevřít příkazový řádek jako administrátor.

 

 

Metoda 1: Použití Autoruns

Autoruns je nástroj, který vám pomůže spravovat Windows, služby, ovladače, Winsock, Internet Explorer Add-ons, Shell rozšíření a mnohem více ... Stáhněte si Autoruns a spusťte jej. Na kartě Options zaškrtněte Skrýt Microsoft Příspěvky. To proto aby jste nezpackali. Stiskněte F5 pro obnovení seznamu. Klikněte na kartu služby a odstraňte nepotřebné ovladače a služby.