Moje knowledge base, pro Vás i pro mne. Také spousta blbin okolo.

Jak si vydělat peníze na internetu

12.03.2014 19:15

Jak si vydělat peníze na internetu

Přestože existuje mnoho různých způsobů jak si vydělat peníze na internetu, je jen pár, které Vám skutečně vydělají peníze. Tedy pokud nemáte webovou stránku s návštěvností v řádech statisíců za měsíc, což je pro 95% všech webových stránek naprosto nereálná hodnota, které se ani zdaleka nikdy nepřiblíží. Rozjet takový web je totiž finančně a časově extrémně náročné. Zavést do povědomí takové webové stránky trvá cca 1 – 2 roky a navíc stojí to dost peněz.

Získat návštěvnost samozřejmě můžete i zdarma: Staňte se třeba Super Václavem, natočte své vylomeniny, dostaňte se s tím do televize, a máte alespoň na chvilku o návštěvnost postaráno. Chce to však být dostatečný vtipálek.

Pro normální lidi, obyčejné blogery existuje jeden velmi jednoduchý a ověřený způsob jak si vydělat peníze. Pokud totiž umíte češtinu alespoň trochu obstojně, nebo máte nějakého domácího korektora, můžete se pustit do vydělávání peněz psaním PR článků.

PR článek je, zjednodušeně řečeno, reklamní článek. Přestože je to špatná definice, pro český internetový rybník, je tato definice více než dostačující. Většina laiků, kteří zadávají poptávky na PR články nemá ani šajnu, co to vlastně PR je, což vedlo k tomu, že je PR článek většinou považován za HTML odkaz, obalený takovým množstvím textu, že odkaz není považován za koupený, ale přirozeně se vyskytující v textu (takový odkaz je hodnotný).  V textu, který tento odkaz obklopuje, se většinou vyskytují nejrůznější klíčová slova, která slouží jako potrava pro vyhledávače. Občas se najde někdo, kdo zná přesnou definici PR a umí jí využít ve svůj prospěch. Takových zadavatelů je však málo.

Pokud máte blog, nebo ho plánujete rozjet, vyzkoušejte psaní PR článků. Po překonání prvních záseků zjistíte, že se dá pěkný článek, za který dostanete průměrně 150,-Kč, napsat za půl hodiny až hodinu. První Vám však napsat bude trvat takové dvě hodiny. Pokud vydržíte, můžete si v závislosti na množství volného času vydělat i 8 – 10.000,-Kč za měsíc.

Jaké jsou náklady na rozjetí vlastního blogu? Rozjet klasický blog nic nestojí, avšak rozjet blog, který vydělává, stojí menší investici do své domény a hostingu. Většinou inzerenti neradi nabízí zakázky webům s doménou třetí úrovně. Doména třetí úrovně je třeba blog.wz.cz, nebo blog.sblog.cz apod. Vy potřebujete mít doménu druhé úrovně jako je třeba www.birknet.eu, nebo www.mujblog.cz apod. fantazii se meze nekladou.

Závěr. Nechte plavat PPC reklamy, affilliate reklamy apod. stejně na nich nic nevyděláte, protože nebudete mít dostatečnou návštěvnost, abyste měli dost prokliků (PPC) a zakoupených produktů (affilliate). Místo toho se pusťte do psaní článků. Vydělávat budete okamžitě a v pohodlí domova.

 

VIA